Tříkrálová sbírka

08.01.2023

V neděli, 8. ledna, proběhne v děkanském kostele od 9:00 do 10:00 a v kostele Povýšení svatého kříže 10:30 do 11:30 při mši svaté slavnostní žehnání tříkrálovým koledníčkům

Po konci mše svaté bude možné do kasiček koledníčkům rovnou i přispět. Ti se pak rozejdou do ulic měst a vesnic, aby přinesli požehnání do domu a s koledou na rtech požádali o příspěvek do kasičky. Vykoledované prostředky budou pomáhat prostřednictvím písecké Charity lidem potřebným, především nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším.  Podrobné informace o tom, kdy a kde se bude koledovat naleznete na webových stránkách Charity Písek.

Tříkrálová sbírka je největší dobročinnou sbírkovou akcí v České republice s více než dvaceti letou tradicí.