Máme nového faráře

22.01.2024

V neděli 21. ledna, ráno v 9 hodin jsme se všichni sešli v děkanském kostele Narození Panny Marie, abychom vřele přivítali nového faráře, otce Jana Skibinskeho. Tato významná událost byla osobně slavnostně zahájena biskupem českobudějovickým, mons. Vlastimilem Kročilem, který uvedl otce Jana do jeho nové služby.

Při mši svaté, která se konala ve dojímavém duchu, nechyběli ani další duchovní – kaplan otec Viktor a trvalý jáhen Karel Lednický. Celá liturgie byla ponořena do krásy a nádhery, a farníci, zahrnuti do různých služeb jako akolyti, lektoři a zpěváci, jasně projevili, že jsme živou farností plnou nadšení a očekávání vstupu nového duchovního správce.

Po skončení mše svaté přivítali otce Jana farnici kteří vyjádřili radost a vyzvali otce Jana, aby se cítil vítán a podporován ve své nové službě. Otce Jana jsme ujistili, že naše farnost je živým společenstvím které mu bude oporou a pomoci v jeho službě Bohu a lidem.

Při závěrečné řeči se otec Jan obrátil na všechny věřící, aby se jim krátce představil. Spontánní potlesk, který se rozléhal kostelem, byl jasným znamením, že nový farář je v naší farnosti vřele vítán a že se všichni těšíme na společnou cestu víry.

Přejeme otci Janovi mnoho úspěchů v jeho nové službě a těšíme se na společné chvíle radosti a víry v našem farním společenství

Zde si můžete prohlédnout fotogalerii z této události.

.