KŘESŤANSKÁ MATEŘSKÁ ŠKOLKA

Křesťanská MŠ je státní mateřskou školu, je administrativní součástí ZŠ J.K. Tyla v Písku. Do Křesťanské MŠ jsou přijímány děti z věřících rodin i z rodin bez vyznání, které mají zájem o výchovu na základě křesťanských zásad.

 

Motto školního vzdělávacího programu Tvoříme mosty:    

„Lidský život je jako veliká řeka.

Poznáváním nových skutečností, učením se mravním hodnotám, navazováním vztahů k lidem kolem nás tvoříme mosty přes řeku.

Záleží na každém z nás, kolik mostů dokážeme vytvořit…“

 

Charakteristika vzdělávacího programu

Základním pilířem výchovně vzdělávací činnosti je především výchova k mravním hodnotám založeným na křesťanském základě, budování vztahů mezi lidmi,  poznávání světa kolem sebe i poznávání sebe samého. Jak napovídá název školního vzdělávacího programu „Tvoříme mosty“  i  motto školky, snažíme se děti naučit tvořit pomyslné mosty samy k sobě, k druhým lidem, ke světu kolem nás.

 

Vize pedagogů KMŠ:

Naší vizí je vytvořit ze školky rodinnou školku, kde bude panovat ovzduší pohody, důvěry, přijímání druhého člověka takového, jaký je. Snažíme se důsledně uplatňovat respektující přístup k dětem. Chceme vštěpovat dětem základní křesťanské i obecně lidské mravní hodnoty, jako jsou poctivost, úcta, láska, citlivost, vlídnost, nesobeckost, spravedlnost, odpuštění, spolehlivost, samostatnost…..

Bc. Helena Kučerová

vedoucí učitelka KMŠ

 

Adresa KMŠ: Dobrovského 672, 397 01 Písek

Kontakt: Tel.: 384 971 823,  mobil: 739 382 266, e-mail: krestanska.ms@zstylova.cz

Vedoucí učitelka Křesťanské mateřské školy: Bc. Helena Kučerová   

Kontakt: mobil:  728 685 007,   e-mail:  lenka.kucerova@zstylova.cz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Dny otevřených dveří KMŠ pro zájemce o zápis dítěte do naší školky:

každé 1. pondělí v měsíci během celého školního roku od 15.00 do 16.15. Děti si mohou ve školce pohrát a rodiče se zeptat na to, co je o  Křesťanské mateřské školce zajímá.